Motto

Galeria zdjęć

Galeria
Pierwsze dni życia człowieka a środki wczesnoporonne

Dzięki nadzwyczajnemu postępowi techniki wtargnęliśmy do prywatnego życia płodu (...). Przyjęcie za pewnik faktu, że po zapłodnieniu powstała nowa istota ludzka nie jest już sprawą upodobań czy opinii. Ludzka natura tej istoty od chwili poczęcia do starości nie jest metafizycznym twierdzeniem, z którym można się spierać, ale zwykłym faktem doświadczalnym [prof. dr n. med. Jerome Lejeune, kierownik Katedry Genetyki na Uniwersytecie im. R. Descartesa w Paryżu, Wiedza i Życie, nr 11/1986, s. 8]. Dostępne w Polsce środki wczesnoporonne usuwają z macicy matki rozwijające się dziecko poprzez uniemożliwienie mu implantacji (zagnieżdżenia się w błonie śluzowej jamy macicy). Od momentu zapłodnienia w organizmie matki rozwija się nowy człowiek. Kobieta przyjmująca "pigułkę po", podświadomie godzi się na aborcję, choć de facto nie wie, czy jest w ciąży. 
... (więcej plik: Pierwsze dni życia a środki wczesnoporonne.doc)

 

Wczesnoporonna pigułka „ranek-po” powinna być zabroniona

Życie ludzkie zaczyna się w momencie poczęcia, kiedy to jajo zostaje zapłodnione przez plemnik. Ponieważ życie zaczyna się w chwili zapłodnienia jaja, każdy krok prowadzący do zniszczenia nowopowstałej zygoty jest niszczeniem życia ludzkiego. Pigułka wczesnoporonna jest tak stworzona, aby swoim działaniem wywołać chemiczną aborcję, poprzez uniemożliwienie zagnieżdżenia się embrionu w macicy. Dlatego też użycie pigułki wczesnoporonnej powinno być zabronione jako problem społeczny. Poza aborcyjnym efektem pigułki wczesnoporonnej, jej działanie jest zagrożeniem dla życia kobiety, które już samo jest czynnikiem pozwalającym na zabronienie używania tego środka. Głównymi czynnikami są tutaj: rozpowszechnienie chorób przenoszonych drogą płciową, skutki intensywnego i gwałtownego użycia tak wielkiej dawki hormonów, zaburzających wewnętrzne środowisko, a także brak badań naukowych nad długoterminowymi skutkami pigułki wczesnoporonnej. ... (więcej plik: pigulka_wczesnoporonna.doc)

 

Aborcja nie jest wyjściem

Czy oczekiwanie na narodzenie dziecka, które po porodzie umrze, nie jest zbyt trudne dla rodziców? Oczywiście, to jest bardzo trudne i może być dla nich przerażające, ale przebiega naturalnie: jest oczekiwanie na rozwiązanie, potem narodziny i naturalna śmierć dziecka. Wszystko jest o wiele bardziej naturalne niż barbarzyńskie zabicie dziecka i wyrzucenie go. Rodzice mają też czas pożegnać się ze swoim dzieckiem, nawet jeśli mieli je przy sobie bardzo krótko. Jest dla nich jasne, że dziecko miało rodzinę, że oficjalnie istniało. Rodzice mają świadomość, że dali życie swemu dziecku. Gdy dokonują w tej sytuacji aborcję, niosą śmierć i zawsze czują się winni. 
...(więcej plik: Aborcja nie jest wyjściem.doc)