Motto

Galeria zdjęć

Galeria
  • "Małżeństwo i rodzi­na są tyl­ko i wyłącznie tym, co sa­mi z nich czynimy."

  • " Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi. "

  • "Wielkie dzieło nawrócenia świata rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków, od budowania zgody w naszych rodzinach, parafiach, w środowiskach pracy."

  • Radości życia rodzinnego są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.

Aktualności

2019-03-14

Pogrzeb Dzieci Utraconych w Rzeszowie

25 marca obchodzić będziemy po raz kolejny Narodowy Dzień Świętości Życia. W tym roku Dzień Świętości Życia będzie miał wyjątkowy charakter ponieważ po raz pierwszy w Rzeszowie odbędzie się pogrzeb Dzieci Utraconych.

2018-06-10

Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin już 10 czerwca w Rzeszowie

Rozpocznie się Katechezą dla Rodzin - prowadzący ks. dr Sławomir Jeziorski, która odbędzie się o godz. 13.00 w Kościele Akademickim św. Jadwigi Królowej przy ul. Rejtana 21. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem naszego Pasterza ks. bp. Jana Wątroby o godz. 14.00. Po zakończeniu Mszy Świętej ok godz. 15.00 wyruszymy w radosnym, rodzinnym Marszu dla Życia i Rodziny.

2018-06-05

Nekrolog. Lek. gin. Teresa Kramarek

4 czerwca w wieku 90 lat odeszła do Domu Ojca Lek. gin. Teresa Kramarek, człowiek głębokiej wiary, obrońca życia, prekursor nauczania metod NPR w Polsce, twórca metody objawowo-termicznej (wersji polskiej) TK, współzałożyciel Stowarzyszenia „Miłość i Odpowiedzialność”, odznaczona papieskim medalem „Pro Ecclesia et Pontifice”. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 8 czerwca o godz. 10.00 w kościele p.w. św. Rodziny ul.Promienista 131 w Poznaniu, po czym nastąpi złożenie ś.p. Zmarłej do grobu na cmentarzu przy ul. Bluszczowej o godz. 12.00. Wdzięczni Bogu za Jej służbę dla małżeństw i troskę o ich świętość Zarząd i członkowie Stowarzyszenia „Miłość i Odpowiedzialność”

Stowarzyszenie Miłość i Odpowiedzialność

Miłość i Odpowiedzialność

Stowarzyszenie "Miłość i Odpowiedzialność" zrzesza doradców życia rodzinnego będących jednocześnie nauczycielami i instruktorami Naturalnego Planowania Rodziny wg metody wersji polskiej opracowanej przez Panią dr Teresę Kramarek.

Teresa Strzembosz - nasz patron

Teresa Strzembosz

Kandydatka na ołtarze, jedna z trojaczków - siostra byłego prezesa Sądu Najwyższego Adama Strzembosza i historyka Tomasza Strzembosza. Teresa była założycielką przykościelnego poradnictwa rodzinnego, propagowała naturalne metody planowania rodziny. Zmarła na raka, mając zaledwie 40 lat.