Motto

Stowarzyszenie "Miłość i Odpowiedzialność"
35-010 Rzeszów, ul. Sokoła 8
NIP: 813-32-41-787
KRS: 0000019349
REGON: 691562323
Nr rachunku bankowego:
66 2490 0005 0000 4530 1167 6142

VII sympozjum naukowe z cyklu „Profilaktyka zaburzeń zdrowia prokreacyjnego”

VII sympozjum naukowe z cyklu „Profilaktyka zaburzeń zdrowia prokreacyjnego” pt. „Zdrowie prokreacyjne mężczyzny – profilaktyka, diagnostyka i terapia zaburzeń męskiej płodności” 25 lutego 2018 r. (niedziela), Warszawski Uniwersytet Medyczny, Centrum Dydaktyczne, AULA A, ul. Księcia Trojdena 2a

Szanowni Państwo,

Nasi Goście, Wykładowcy, Uczestnicy i Sponsorzy, już po raz siódmy zapraszamy w niedzielę 25 lutego 2018 roku do Centrum Dydaktycznego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na cykliczną konferencję naukową pt. ”Profilaktyka zaburzeń zdrowia prokreacyjnego, poświęconej tym razem zdrowiu prokreacyjnemu mężczyzn, czyli andrologii.

Po cyklu poświęconemu tematyce zaburzeń płodności małżeńskiej oraz stratom prokreacyjnym przyszedł czas by z uwagą pochylić się nad zdrowiem mężczyzny, troską o jego płodność oraz przedstawić aktualne standardy diagnostyki i leczenia jego zaburzeń. Kontynuując dotychczasową tradycję dbania o wysoki poziom merytoryczny sympozjów oraz ich interdyscyplinarny wymiar, zaprosiliśmy wybitnych polskich ekspertów z dziedzin medycyny – urologii, interny, endokrynologii, andrologii, psychiatrii oraz psychologii i pedagogiki. Pragniemy zaprezentować wielowymiarowość zdrowia i płodności mężczyzny od momentu jego życia wewnątrzmacicznego, a nawet wcześniej (programowanie rodzicielskie) poprzez okres wzrostu i kształtowania się jego zdolności prokreacyjnych, aż do czasu senium. Projekt ten prawdopodobnie będzie wymagać jeszcze jednej konferencji. Postaramy się zatem spojrzeć na te zagadnienia z perspektywy lekarza i pacjenta oraz tych, którzy biorą udział w jego rozwoju – rodziców, nauczycieli, innych środowisk. Nie zabraknie świadków, czyli sesji, w której sami mężczyźni opowiedzą o swoim zdrowiu i seksualności.

Nasze spotkania na WUM są otwartą, międzypokoleniową, akademicką przestrzenią wymiany doświadczeń i wiedzy z zakresu różnych dziedzin troski o zdrowie prokreacyjne, prezentowanej przez ekspertów, a kierowane do wszystkich tych, którzy są zainteresowani tą tematyką. Mamy nadzieję, że w ten sposób służą uzupełnieniu i poszerzaniu tej wiedzy oraz uwrażliwiają na zagadnienia dotyczące postępowania, gdy ujawniają się problemy rodzicielskie , trudności i ból w sytuacjach niepomyślnej prognozy, łącznie z zagrożeniem ludzkiego zdrowia lub życia. Jako prymat uznajemy lekarską zasadę - Primum non nocere, tzn. pacjent - cierpiący człowiek - znajduje się w centrum uwagi, a nasze postępowanie służy niesieniu ulgi – pomocy – towarzyszeniu wtedy, gdy jest szczególnie ciężko.

W części warsztatowej pragniemy zaprezentować wykorzystanie obserwacji cyklu w kształtowaniu odpowiedzialnej postawy rodzicielskiej ze strony mężczyzny męża – kochanka – ojca - przyjaciela, trwaniu i wspieraniu żony w prowadzeniu codziennych obserwacji, gdy trwa proces leczenia, znaczenie metod rozpoznawania płodności w budowaniu więzi i dobrych trwałych relacji w małżeństwie, w codziennych życiowych wyzwaniach.

Naszym dodatkowym upominkiem podczas konferencji będzie już kolejny, drugi reedytowany po 4 latach numer naukowego czasopisma „Życia i Płodność”, który zawierać będzie wykłady dotyczące tematyki niepomyślnej diagnozy prenatalnej dla matki lub dziecka Cz. II . Jest to wspólna inicjatywa wydawnicza PSNNPR oraz Wyższej Szkoły Przymierza Rodzin skierowana do środowisk i osób zainteresowanych tematyką prokreacji, troski o jej dobrostan oraz przywrócenia równowagi w przypadku jej zaburzeń w ujęciu wielospecjalistycznym – fizycznym, psychicznym i duchowym.

Cieszymy się i dziękujemy naszym patronom oraz osobom i instytucjom wspierającym tę inicjatywę. Dzięki temu możliwa jest ciągłość i cykliczność naszych konferencji.

Serdecznie zapraszamy już 25 lutego 2018 na WUM !

W imieniu Organizatorów

Ewa Ślizień- Kuczapska PSNNPR , Włodzimierz Wieczorek WSPR